poniedziałek, 15 czerwca 2015

Odchudzanie z koktajlami.Koktajl truskawkowo - arbuzowy

Zgodnie z obietnicą dzisiaj kolejny koktajl owocowy. Truskawki oraz  arbuz i żadnego dosładzania. Koktajl ze świeżych truskawek i arbuza jest bardzo orzeźwiający.

Polecam również: Koktajl oczyszczający z toksyn
                              Koktajl wieloowocowy
                              Koktajl arbuzowo-bananowy
                              Koktajl z mango i banana
Arbuz:
Mało kaloryczny i w 92% składający się z wody, oprócz tego zawiera kwas jabłkowy i cytrynowy. Arbuz zawiera w swym składzie również ok. 70 mg% potasu, 11 mg% wapnia, 8 mg% chloru, 8 mg% sodu, 7 mg% siarki, 3 mg% magnezu i fosforu, 02 mg% żelaza i ok. 0,07 mg% miedzi. Witaminy wchodzące w skład arbuza to: 0,03 mg% B1, 0,04 mg% B2 i 6 mg% C
Pozostałe związki arbuz zawiera w bardzo znikomych ilościach.

Truskawki:

Truskawka posiadają duże ilości witaminy C więcej niż cytryna, czy grejpfrut.
Zawarta w nich witamina PP reguluje m.in. dotlenienie krwi.W truskawkach znajduje się bogactwo soli organicznych, poprawiających przemianę materii i pektyn, oczyszczających jelita z resztek pokarmu i korzystnie wpływających na naturalną florę bakteryjną. Wapń i fosfor wzmacniają kości i zęby oraz poprawiają pracę mięśni, a w połączeniu z magnezem odkwaszają organizm.
A poprzez spalanie tłuszczów owoce te posiadają właściwości odtruwające i oczyszczające.

SKŁADNIKI:
  • 2 szklanki świeżych truskawek
  • 2 szklanki kawałków arbuza
WYKONANIE:

Owoce wsypujemy do wysokiego naczynia i dokładnie blendujemy. Można dodać kilka listków świeżej miętySMACZNEGO Czekam na Państwa opinie i cenne rady. Jeśli zostawicie tutaj swój ślad, łatwiej mi będzie trafić do Was.
Prześlij komentarz