piątek, 2 stycznia 2015

Porady kulinarne

.Oto spis  rożnych  czynności, które wykonujemy w kuchni:


KLAROWANIE MASŁA

Jest to proces podczas, którego masło oczyszcza się m.in. z białka, co sprawia , że uzyskujemy czysty tłuszcz, który nadaje się do do przyrządzania różnorodnych ciekawych potraw.


BLANSZOWANIE

Jest to czynność, która polega na obróbce termicznej doc delikatnych warzyw i owoców. Podczas tego procesu należy zanurzyć warzywa we wrzątku dosłownie na kilka sekund. następnie wyjąc i zalać zimną wodą. taki produkt zachowa wartości odżywcze i kalorie.

TRANŻEROWANIE

Taką czynność wykonujemy bardzo często, a jest to po prostu wszelkiego rodzaju porcjowanie i dzielenie na kawałki pieczonych mięs i drobiu. Podczas tranżerowania możemy kroić w kostkę, w paski, plastry, słupki, możemy siekać oraz rozrywać płaty mięsne.

GARNIROWANIE

To wszelkiego rodzaju czynności dekoracyjne potraw kulinarnych lub drinków. Używamy do tego specjalnych nożyków o rożnych zakończeniach. Mogą one karbować, strzępić. wszystko zależy od naszej wyobraźni.
FLAMBIROWANIE

To efektywny sposób serwowania potraw. wcześniej skrapla się jej alkoholem, a w trakcie uroczystego podawania podpala. Możemy flambirować, np.  szaszłyki, stek, omlet


CARVING

To już bardziej skomplikowana sprawa, a dotyczy rzeźbienia w owocach i warzywach. To sztuka rzeźbienia w owocach i warzywach wywodząca się z dalekiego wschodu.
Prześlij komentarz