niedziela, 16 listopada 2014

Herbatka z Czystka

Czystek odkryłam niedawno, dlatego chciałabym podzielić się z wami informacją na temat tej, jakże zdrowej dla naszego organizmu rośliny. Czystek inaczej  (Cistus Incanus) to jedna z najsilniej działających roślin wzmacniających układ immunologiczny człowieka. Poza tym nie ma żadnych skutków ubocznych.Herbatkę zaparzamy z liści i kwiatu tej rośliny .Czystek  jest niezwykle bogaty w polifenole, które doskonale rozprawiają  się z rożnymi drobnoustrojami, np. z wirusami. W przypadku infekcji górnych dróg oddechowych pomaga szybciej pozbyć się symptomów.

Przygotowanie naparu:

 1 łyżeczkę  liści i kwiatu rośliny ( kupujemy w sklepach  z eko żywnością lub w aptece) zaparzamy w szklance wody. Przykrywamy i parzymy ok. 10-15 min. Napar przecedzamy pijemy 2-3 razy dziennie. Można zaparzyć cały dzbanek i mamy dla rodziny. Można dodać cytrynę, miód.  Napar mozna zaparzać kilkakrotnie , by wydobyć z rośliny wszystkie właściwości.
Właściwości lecznicze Czystka:

  • Antybakteryjny, antygrzybiczny antywirusowy dobrze działa w przypadku takich  chorób jak: trądzik, egzemy, chroniczne i powtarzające się infekcje zatok, rozmaite grzybice skóry i paznokci, infekcje spowodowane przez gronkowca złocistego, wirusa opryszczki, wirusa półpaśca, zakażenia i  schorzenia spowodowane namnożeniem się w ustroju niechcianych wirusów, bakterii.
  • Działanie antyalergicznie (antyhistaminowe).
  •  Usuwa toksyczne metale ciężkie z organizmu.
  • Pomaga zapobiegać chorobie niedokrwiennej serca, rozpuszcza zatory i zakrzepy.
  • Przynosi ulgę w chorobach prostaty.
  • Działa wybielająco na zęby, wspomaga higienę jamy ustnej.
  • Obniżania aktywności kolagenazy, przez co działa odmładzająco, przeciwzapalnie i witalizująco na ludzki organizm.
Uważa się, że herbata z czystka przynosi większe korzyści niż zielona herbata, ponieważ zawiera więcej witaminy C.Czystek


Pijemy Czystek. Polecam

 Czekam na Państwa opinie i cenne rady. Jeśli zostawicie tutaj swój ślad, łatwiej mi będzie trafić do Was.
Prześlij komentarz